יוון- 8 ימים של הרפתקאות!

אתונה – דלפי – מטאורה – חצי האי פיליון

7 לילות 8 ימים  

טיול הכוללתוכנית מלאה מהבוקר עד הערב,

עםחברים מהילדות  לכל אורך הטיול בילוים ערבי טברנה

 

אוטובוס מנחיתה עד המראה  / ימי טיול מלאים ניצול זמן מקסימאלי

אתונה: סיור בפלקה, ברובע היהודי.טיול למרגלות האקרופוליס ובפיראוס-נזכרים בחיפה

דלפי: ביקור באתר כניסה למוזיאון ∙ מטאורה: תצפית אל המנזרים וביקור באחד מהם∙ חצי האי פליון.יואנינה ביקור בכפרים: פורטריה ומקריניצה, מעבר תרמופילי – האנדרטה ופסל לאונידס ∙ פלופונס, קורינטוס. אולמיפיה .נפפוליון.

חבר יקר !! בדוק הפרטים היטב וודא שהתאריך מתאים. אתה משלם רק את מחיר העלות כאן אין רווחים לחברה .הרווח כולו שלנו

 

יום 1

שישי תל אביב – אתונה- לוטראקי

הגעה לבירת יוון ונצא לסיור היכרות עם העיר אתונה. בתום ההכרות נצא לדרום אל חבל ארץ הפלופונס  אל מקורות יוון המיתולוגית .נסייר באחת המערות היפות והמרשימות במזרח התיכון מערת האגמים. משם נצא אל אחד מהחזיונות המדהימים ביוון פלא טכנולוגי  תעלת קורינטוס. נגיע למלון בעיירה לוטראקי קלאב הוטל קבלת שבת תפילה וקידוש על פי המסורת מבית אבא.

ערב בילוי והנאה במלון.

 

יום 2

שבת  לוטראקי

לאחר ארוחת הבוקר נצא להמשך הכרות עם הדרום של יוון נסייר באולימפיה בקלמטה

ונעלה למבצר המרשים בעיירה נבפוליון שם גם נלון את הלילה.

 

 

יום 3

ראשון נבופוליון- פטרה- יואנינה

נחצה את הים על  גשר המיתרים מפטרה ונעלה אל הצפון  עד יואנינה.נסייר בעיר העתיקה ובבית הכנסת היהודי.נשוט אל האי הסמוך לאוזו ומזטים  ובוזוקי.

 

 

יום 4

שני  דלפי – קלמבקה (מטאורה)

נצא לכיוון דלפי אשר נמצאת צפונית מערבית לעיר הבירה. בדרך נעבור בלבדיה ונתחיל לטפס בעמק העולה אל האתר. עם ההגעהנבקר באתר הארכיאולוגי של דלפי הנחשב אחד מהמפורסמים בעולם. דלפי הייתה מקום מושבו של האורקל מדלפי, שהיה האורקל החשוב ביותר ביוון הקלאסיתנראה ונתרשם מבתי האוצר, המזבח הכיאני ומקדש אפולו. נמשיך לביקור במוזיאון במקום אשר ימחיש לנו בצורה ברורה את אוצרות דלפי.  משם נצא בדרכנו אל צוקי מטאורה האדירים, תופעת טבע מעניינית ותמונת הנוף המרשימה ביותר ביוון. פירוש המילה מטאורה ביוונית "תלויים באוויר". בקדקודי עמודי הסלע המרשימים תלויים מנזרים. ביקור באחד ממנזריה התלויים של מטאורה.תצפית פרידה מהצוקים אל האזור לינה בקלמבקה.

ארוחת ערב- חברתי במלון..

 

 

יום 5

שלישי  וולוס – פיליון

בבוקר. תצפית פרידה מהצוקים אל האזור. נמשיך בנסיעה לחצי האי פיליון כאשר  הנוף ההררי של צפון יוון מאחורינו והעמק הולך ונפתח אל המישורים החקלאיים של אזור תסליה, באזורים בהם התרחשו בעבר אירועים מן המיתולוגיה היוונית, מגדלים כיום בעיקר תירס. גורם המשיכה העיקרי של חצי האי פיליון הוא כפריו היפהפיים פורטריה ומקריניצה בינות ליערות ופלגי המים, מוקפים בבוסתני דובדבנים, ערמונים ותפוחים.צהרים נהנה מהפסקה באחד המפרצונים  בדרך ללינה בעיר וולוס. ארוחת ערב

 

יום 6

רביעי פיליון – אתונה

 

מסלול הנסיעה בחצי האי פיליון הינו ממערב למזרח. הבוקר נבקר בכמה מן הכפריםביניהם. מפיליון נמשיך למעבר תרמופילי בו התמודד הגיבור האגדתי לאונידס בעזרת 300 לוחמים כנגד אלפי חיילי הצבא הפרסי.  נראה את פסלו והאנדרטה לזכר הקרב. נמשיך עם כביש החוף המזרחי בחזרה אל בירת יוון ומקום הולדת התרבות המערבית – אתונה

מלון ארוחת ערב בטברנה

 

יום 7

חמישי אתונה

נתמקד בגבעת האקרופוליס, מרכז העיר העתיקה ועליו אחד מסמליה של יוון – מקדש הפרתנון. מקדש מוקדש לאלת העיר, אתנה ומייצג את האדריכלות היוונית בשיאה הקלאסי. נחלוף על פני מקדשים ומבנים נוספים על הגבעה. מגבעת המקדשים תצפית אל העיר, בה מתגוררת כיום כמחצית מאוכלוסיית יוון. נמשיך בנסיעה נראה את ארמון המלכות ואת מקדש זאוס. הגעה למלון -ארוחת ערב ולינה.

 

יום 8

שישי   

לאחר ארוחת הבוקר נצא לצפות בטכס  מרשים לחילופי משמרות בבנין הפרלמנט  ומשם נגיע לשדה התעופה.

 

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח יומי בגין שעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך כדי זרימה והענות החברים  תמיד ימצא תחליף ראוי במקום זאת

 

חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי  הטיול מאורגן ברמה של חברים, ברם הוא מתוכנן ומאורגן כמו כל חברת טיולים מקצועית  .שיתוף פעולה יתרום להצלחת הטיול.

 

מלון Club Hotel Casino Loutraki

 

יום שבת   נפפוליון

מלוןAmymone and Adiandi  אין מקום                                

Chroma Design Hotel and Suites  300

יום ראשון 22/04/2018  פטרס

Patra Palace     300

יום שני 23/04/2018   קלמבקה

Meteora Hotel at Kastraki 320

יום שלישי  24/04/2014 וולוס

Volos Palace   300

יום רביעי  25/04/2018- יום חמישי  26/04/2018 אתונה

Airotel Stratos Vassilikos Hotel     900

Best Western Plus Embassy Hotel  850

כניסה למוזיאון האקרופוליס  50 ₪

אקרופוליס    80 ₪

אולמיפיה    40 ש:ח

נפפוליון 20 ₪

מערת האגמים   50 ₪

מטאורה 15 ש"חדלפי 40 ₪

אוטובוס: כמות נוסעים