טיול של יומיים- לפטרה, וואדי רם וקבר אהרון

טיול מותאם לשומרי מסורת בקבר אהרון ופטרה

מקומות בהם נהיה: פטרה, ואדי רם, קבר אהרון.

מס ימים: 2.

שפה: אנגלית (תוספת תשלום לשפה אחרת).

ארוחות כלולות: צהריים, ערב, בוקר, צהרים.

הטיול כולל: מדריך צמוד ירדני דובר אנגלית. כלי רכב ממוזגים בכל ימי הטיול (לא כולל טיולים רגליים) כניסה לפטרה רכיבה קצרה על סוסים בתוך השמורה (למי שרוצה) ארוחת צהריים במסעדה בפטרה טיול ג'יפים בואדי רם שעתיים וכיבוד בדואי קל בקבוק מים מינרלים, סיור בעקבה (בהתאם ללוח זמנים).

הטיול אינו כולל: מיסי גבול ,הוצאות אישיות וביטוח, טיול גמלים, טיפוס או סנפלינג.

תאור הטיול: יום א': יציאה מגבול ערבה בשעות הבוקר או הצהריים, נסעה לעקבה לסיור קצר בעיר. נסיעה לואדי רם – ואדי ראם התפרסם גם בזכות לורנס איש ערב שכתב במקום זה את ספרו "שבעת עמודי התבונה" בעת שהותו באזור.(האתר בו צולם הסרט "לורנס איש ערב") בכניסה לוואדי רם יחכו לנו ג'יפים לטיול שעתיים הטיול יחל בביקור בשבעת עמודי החוכמה ונמשיך לעבר הנוף המופלא של המדבר והצבעים המדהימים של ההרים אשר יימלאו את הקבוצה בחוויה יוצאת דופן. לאחר א.צהריים נסיעה לואדי מוסא {פטרה}להתארגנות ולינה.

יום ב': השכמה מוקדמת בבוקר ויציאה ממרכז המבקרים בפטרה, הליכה ברגל כשעתיים ועליה אל ג'בל הרון שבו נמצא קבר אהרון. לאחר הביקור ירידה חזרה לטיול מלא בפטרה ניכנס לשמורת הטבע פטרה ונבצע רכיבה קצרה על סוסים (למי שרוצה). פטרה בירתם של הנבטים, חצובה בסלע ממוקמת בקטע עמוק של ואדי מוסא והדרך אליה היא דרך הסיק הצר העמוק המפותל והעוצר נשימה שבסופו, נגלה לעינינו יופיו המדהים של מקדש הקבורה, "אל חאזאנה" או האוצר, לאחר שנצטלם ונגיע לאתר המפתח בעיר העתיקה והציורית פטרה. נבקר באמפיתאטרון, בפסדה,במקדש האריות המכונפים שנמצא עדיין בחפירות ועוד…

בצהריים נאכל ארוחה במסעדה. באם יוותר זמן לקראת אחר הצהריים נצא מפטרה חזרה לכיוון עקבה לסיור בעיר. לקראת 19:00 נחצה חזרה לכיוון הגבול עם ישראל.

למתקשים בהליכה ניתן לשכור כרכרה עם חמורים בתשלום נוסף למקומיים.

מידע חשוב:

לאחרונה ניתן להעביר במסוף הגבול הירדני שתייה ומזון.
יש להצטייד בדרכון בר תוקף לפחות ל – 3 חודשים.
בשעת ביצוע ההזמנה יש למסור הפרטים הבאים:

  •  שם מלא בלועזית, כפי שמופיע בדרכון.
  •  מס` דרכון.
  • תאריך הוצאת הדרכון ותאריך פקיעת תוקפו.
  • תאריך לידה.

הערות:

הטיול נפתח במינימום 2 משתתפים.
לשומרי כשרות יסופקו ארוחות "כשרות"
אפשרויות מגוונות של טיפוס, סנפלינג וטיולי גמלים.
בטיולים מתחילת אוקטובר כדאי להצטייד בלבוש חם לשעות הערב.

ייתכנו שינויים במסלולים, ובלוחות הזמנים בהתאם לגורמים שלא תלויים בנו כגון מזג האויר וכד'.